Brak menadżera warstw

Problem

Nie dziala menadzer warstw – w ogóle sie nie wyswietla ani z menu FORMAT->WARSTWY ani za kliknieciem ikony menadzera warstw , ani poprzez polecenie WARSTWA – ponadto brak jest komunikatu bledu – poprostu sie nie wyswietla – wiec odinstalowalem AutoCada , wyczyściłem rejestr, skasowalem katalogi i pliki instalacyjne oraz inne pliki z foldeów dane aplikacji, program files, common files, odisntazlowale biblioteki net 1 i 2 , wylaczylem przywracanie systemu windows – XP Pro SP2 PL, iE6.01 SP1, zrobilem restart komputera i ponownie zaistalowałem AutoCada razem z wymaganymi wczesniej bibliotekami net 2 – samo poszło z płytki – uruchomiłem AutoiCada – aktywowałem – bo juz nie moglem uruchomic i po aktywacji uruchomilem – klikam na menadzera wartw a tu nic

Rozwiązanie

Część funkcji AutoCAD-a opartych jest na komponentach .NET Framework. Nowsze wersje .NET Framework mogą nie być w pełni kompatybilne z niektórymi wersjami AutoCAD-a.

Aby zmusić AutoCAD-a do używania kompatybilnej wersji .NET Framework wykonaj poniższe czynności.
1. Otwórz plik C:Program FilesAutoCAD 2007acad.exe.config przy pomocy notatnika
2. Skasuj linie komentarzy i zapisz plik (np. jak w poniższym przykładzie)

Oryginalny tekst:
<configuration>
<startup>
<!–We always use the latest version of the framework installed on the computer. If you
are having problems then explicitly specify .NET 2.0 by uncommenting the following line.
<supportedRuntime version=”v2.0.50727″/>
–>
</startup>
</configuration>

Zmodyfikowany tekst
<configuration>
<startup>
<supportedRuntime version=”v2.0.50727″/>
</startup>
</configuration>

Uwaga ! Różne wersje AutoCAD mogą używać różnych wersji .NET. Niezalecane jest modyfikowanie numeru wersji lub innych ustawień w pliku konfiguracyjnym.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.