brak okna dialogowego Content Center po jego wywołaniu

Problem

Podczas pracy na AIP 2009, gdy będąc w zespole, chcę wstawić elemenent z biblioteki Content Center, nie jest widoczne okno dialogowe z wyborem elementów. Wiem, że biblioteka ta działa, ponieważ, gdy wstawiam z opcji „Ulubione” z drzewa struktury, wówczas elementy są widoczne i mogę je umieścić w zespole.

Rozwiązanie

Brak wyświetlania okna dialogowego biblioteki Content Center spowodowane jest przesunięciem tego okna poza aktywny ekran monitora. Aby móc z powrotem umieścić go na pulpicie, wystarczy:

1.) Zamknąć Inventora. Zlokalizować plik w ścieżce C:Documents and Settings<user_name>Application DataAutodeskAutodesk Inventor 2009ContentCenterSettingsContentCenterSettings.xml

(W Windows Vista C:Użytkownicy,user_name>AppDataAutodeskAutodesk Inventor 2009ContentCenterSettingsContentCenterSettings.xml)

2.) Następnie przejść do edycji tego pliku i w miejscu <MainWindowLocation> poprawić zgodnie wg poniższego tekstu:

<MainWindowLocation><X>349</X><Y>131</Y></MainWindowLocation>
 

3.) Uruchomić Inventora i powinno wszystko dobrze działać

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.