Brak wiązań po wstawieniu elementów z CC

Problem

Elementy z Content Center

Opis problemu:

Po wstawieniu elementu z Content Center, nie łapie on domyślnych punktów wstawienia np. w przypadku śruby po wstawieniu jej z biblioteki i zbliżeniu jej do otworu (najechaniu na otwór) nie wyświetlają się domyślne wiązania. Trzeba wstawić śrubę w wolną przestrzeń i związać ją z otworem za pomocą „normalnych” wiązań. W przypadku, gdzie mamy wiele otworów wykonanych szykiem, wstawianie każdej śruby z osobna jest bardzo uciążliwe i czasochłonne.
Wstawianie elementy były standardowo instalowane z Inventorem. Z tego co mi wiadomo, to nie mamy własnych bibliotek znormalizowanych

 

Rozwiązanie

Aby wstawiane elementy znormalizowane „rozpoznawały” średnicę wskazanych otworów oraz tworzyły się automatycznie wiązania, należy upewnić się, czy włączone są dwie opcje w programie.

Pierwsza znajduje się w oknie dialogowym „Wstaw z Content Center” i jest to funkcja „Upuszczanie automatyczne” (powinna być ona włączona). Powoduje ona, w momencie wywołania elementu z biblioteki np: śruby, wyszukiwanie osi lub krawędzi otworu, aby zoptymalizował swoją średnicę do niej.

Druga funkcja znajduje się w Narzędzia > Opcje aplikacji, w zakładce Content Center, tj.: „Odśwież nieaktualne części standardowe podczas wstawiania” (powinna być ona zaznaczona). Zapewnia ona wstawianie wiązań pomiędzy elementami CC, a wskazaną krawędzią otworu.

Aby wypełnić automatycznie wszystkie otwory w elemencie, które zostaly wykane za pomocą szyku, należy:

  • po wstawieniu 1 śruby, wywołać funkcję „Wzór” /dawniej szyk/, a następnie wskazać komponent, czyli śrubę oraz element szyku, czyli szyk otworów;    /lub/
  • przy wstawianiu śruby, po wskazaniu na krawędź otworu, kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „Połączenie gwintowe”. Jeżeli program „rozpozna”, że otwory zostały wykonane w szyku, wówczas da możliwość zaznaczenie opcji szyk i wybrana śruba zostanie automatycznie wstawiona we wszystkie otwory.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.