część komputerów nie pobiera licencji z serwera licencji sieciowych

Problem

Posiadam 20 licencji + 2 nauczycielskie. Zainstalowałem licencje na serwerze. Następnie z serwera zainstalowałem sieciowo 15 stanowisk. Teraz dołożyłem 4 komputery, które zainstalowały się przez sieć bez problemu, ale przy uruchomieni AutoCada proszony jestem o licencję.

Rozwiązanie

 Jeżeli część stanowisk instalowanych z tzw. Deploya poprawnie pobiera licencje sieciowe a nowe komputery nie pobierają, to należy:

1) sprawdzić czy komputery są zlokalizowane w jednej podsieci czyli mają adresy IP zgodne na 3 pierwszych sekcjach/polach

2) należy sprawdzić czy na trasie (sieci) pomiędzy nowymi a starymi komputerami nie ma np. routera a jeśli jest to skonfigurować poprawnie wewnętrzne trasy routowania.

3) sprawdzić czy nowe komputery nie posiadają agresywnych firewalli które mogą blokować ruch bez wyjątków

4) można również spróbować wpisać adres IP zamiast nazwy serwera o ile oczywiście była ona poprawna. Problem ten może się wiązać z niepoprawnym rozwiązywaniem nazw w sieci wewnętrznej na skutek np. działania agresywnego firewalla

 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.