Dostosowanie interfejsu użytkownika

Problem

Właśnie dostałam update do AutoCad LT 2008 i teraz zmagam się z nowościami AutoCad LT 2009. Na poczatek trzy krótkie pytania:
1. Pasek menu głownego (czyli plik, widok, narzędzia, okna… itd…) mam dostępne w postaci jednego przycisku w lewym górnym rogu ekranu. bardzo bym chciała, żeby pasek byl tak jak zawsze normalnie na swoim miejscu (czyli w poziomie na górze ekranu).
2. Do tej pory jak miałam otwarty rysunek w AutoCadzie to w prawym górnym rogu mialam dwa krzyzyki do zamykania plików – ten nizej zamykał mi jeden plik, a ten wyżej zamykal cały program. Teraz mam jedynie krzyzyk do zamykania programu. Czy mogę powrócić do tego układu, że mam dwa krzyzyki? Jesli nie to jak najprościej wykonać czynność zamykania jednego pliku?
3. Gdy otwieram plik dwg nie spod AutoCada, ale zwyczajnie z okna folderu to Autocad otwiera plik, ale pozostaje nadal na pasku nieaktywny – do tej pory gdy otwierałam plik to Autocad „wyskakiwał” na wierzch. Czy mogę tak miec nadal?

Rozwiązanie

Dostosowanie interfejsu użytkownika
    Aby pojawił się pasek menu, w którym na końcu znajduje się „krzyżyk” do zamykania pojedynczych plików (a nie całego programu) należy najechać kursorem myszy pomiędzy ikony „Cofnij” i „Przywróć” i kliknąć prawym przyciskiem myszy. Pojawi się wówczas możliwość zaznaczenia „Pokaż pasek menu”.
    Aby zmienić ustawienia interfejsu użytkownika na taki, jaki mieliśmy w poprzednich wersjach AutoCADa, należy kliknąć Narzedziędzia / Obszary Robocze / AutoCAD – wersja standardowa.
    W przypadku Pani trzeciego pytania na temat otwierania rysunków bezpośrednio z foldera.
Jeżeli program po uruchomieniu, pozostaje zminimalizowany w pasku, wówczas należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na skrót AutoCAD LT 2009, następnie w właściwościach przejść do 2 zakładki „Skrót” i w opcjach uruchomienia wybrać opcje z „zminimalizowane” na „normalne okno”

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.