Druk do pdf, czcionki, błąd wyświetlania warstw, koniec pamięci systemowej

Problem

1) Błędy jakie występują podczas pracy z aplikacją to „koniec” pamięci systemowej” co powoduje zawieszenie aplikacji. Zaznaczam że mój komputer posiada 4GB pamięci RAM, a w chwili wystąpienia błędu zużywane jest około 1,5GB RAM.

2) Drugim poważniejszym problemem jest błędne wyłączanie i włączanie warstw rysunku, które objawiło się niedawno. Błąd pojawia się we wszystkich rysunkach (starych i nowo utworzonych).

3) Złe eksportowanie polskich czcionek do formatu PDF. Stosowanie czcionek typu ARIAL i Times New Roman powoduje brak polskich liter w dokumencie PDF.

Rozwiązanie

Ad.1
Tego typu sytuacja występuje w momencie, gdy próbuje się załadować do programu bardzo dużą ilość danych. Nie wiem jakie dane próbuje Pan podłączyć, ale biorąc pod uwagę, że są to dane dla całego kraju, mogą one być bardzo dużym obciążeniem dla komputera. Te 1.5 GB przy których program się wykłada, to nie jest pamięć RAM, lecz plik stronicowania. Pozostaje kwestia pozostałych parametrów komputera, konfiguracji pliku stronicowania oraz faktycznej ilości danych, które próbuje się podłączyć. 4GB to wbrew pozorom nie jest wcale tak dużo w sytuacji gdy chcemy przetwarzać bardzo duże ilości danych.

Ad.2
Tak jak wspominałem – bez przykładowego pliku ciężko mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje, ale jest spora szansa, że jest to związane z punktem 1.

Ad.3
W oknie ustawień wydruku proszę wybrać pole „Właściwości” obok drukarki DWG To PDF.pc3, przejść na zakładkę „Ustawienia urządzenia i dokumentu”, a następnie „Właściwości niestandardowe”. Poniżej proszę wybrać pole „Właściwości niestandardowe” i tam gdzie jest „Obsługa czcionek”, proszę wybrać opcję „Przechwytuj wszystkie”. Po kliknięciu „OK” pojawi się informacja, że wprowadzone zostały zmiany w pliku konfiguracyjnym drukarki PC3. Proszę zapisać te zmiany w pliku, klikając „OK”. Od tej pory nie powinno być problemów z wydrukiem do PDF.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.