Drukowanie do drukarki wirtualnej – c.d.

Problem

Plik PDF jest tu zbyt mało precyzyjny, a PLT jest nierozpoznawalny dla drukarni.
 

Rozwiązanie

W tym przypadku zalecamy użycie sterownika do konkretnego urządzenia którego używa drukarnia i wydruk do pliku pod dokładnie to urządzenie.
Ewentulnie proszę poszukać innych sterowników do „wirtualnych drukarek” PostScript-owych – ale to już nie zadanie dla Autodesku.

Nie ma czegoś takiego jak format PLT. To nie jest żaden konkretny format tylko instrukcje i dane dla urządzeń drukujących.

Zawartość pliku PLT będzie różna (i będą to instrukcje HPGL albo PS albo strumień danych przeznaczony dla konkretnej drukarki) w zależności od tego jaki sterownik Pan wybierze. A rozszerzenie po wydruku do pliku może pan nadać dowolne. Może je pan nawet później zmienić na .ABC i taki plik wysłać bezpośrednio do portu drukarki i jeżeli był to plik tworzony pod konkretną drukarkę to wydruk będzie prawidłowy.

A jeśli chodzi o skalę to może ją pan zmienić podczas przygotowywania pliku do wydruku – ustawienie w oknie Drukuj > Skala wydruku.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.