Drukowanie do drukarki wirtualnej

Problem

Witam. Mam problem z tworzeniem plików z rozszerzeniem PS (postscript) i PRM w AutoCADzie LT 2009. Sam AutoCAD nie daje takiej możliwości, dlatego trzeba je generować przez drukarkę wirtualną. Z każdego innego programu (proengeneer, Corel itd.) tworzenie takiego pliku następuje poprzez wybranie opcji Drukuj, następnie wskazania właściwej drukarki wirtualnej i po pojawieniu się okna drukarki, zaznaczeniu drukuj do plik, gdzie wybiera się rozszerzeni. W AutoCADzie wszystko jest tak samo do momentu wyboru rozszerzenia, ponieważ AutoCAD daje możliwość jedynie druku do pliku PLT. Jest to plik zamknięty, z którego można jedynie robić druk wielkoformatowy za pomocą plotera, ja natomiast chcę taki plik oddać do naświetlania CTF.
Dlaczego AutoCAD blokuje inne rozszerzenia, które są dostępne dla tej samej drukarki w innych programach?
Proszę o informację jak zmusić AutoCAD do odblokowania pozostałych rozszerzeń albo o informację jak w inny sposób z pliku DWG,DXF lub PLT czy też innego cad’oweg stworzyć plik PS lub PRM. Jest to o tyle dziwne, że AutoCAD 2002 LT instalował domyślnie przeglądarkę plików dwg Volo View Express, która pozwalała na drukowanie plików PRM.

Rozwiązanie

Z tego co mi wiadomo w wirtualnych drukarkach nie trzeba zaznaczać, żeby drukowały do pliku i nie zmienia się rozszerzenia. Drukarki takie z definicji drukują do pliku pod „swoim” rozszerzeniem.

Próby takie przeprowadziłem na wydruku do drukarki wirtualnej „PDFCreator-a” do pliku .pdf
oraz na wirtualną drukarkę „Microsoft Office Document Image Writer” do pliku .mdi i nie ma żadnego problemu.

AutoCAD nie blokuje żadnych „rozszerzeń” ani możliwości druku na dowolne drukarki zarówno „fizyczne” jak i wirtualne (do pliku)

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.