Drukowanie do formatu PDF

Problem

1 Czy jest możliwość robienia pdf w większej ilości gdy są już wszystkie ustawienia w arkuszu papieru
2. Dlaczego DWG TrueView2009 nie może zamieniać rysunków z RCAD na pdf w większych ilościach a jeżeli nie to za pomocą jakiego innego programu można.

Rozwiązanie

Ad. 1) AutoCAD tworzy tyle plików PDF ile jest ustawionych arkuszy. Jeśli chcemy mieć jeden plik, a w nim zawarte wszystkie wybrane arkusze to należy posłużyć sie funkcją „Opublikuj” i wybrać format DWF jako format pliku wyjściowego. Format DWF jest alternatywą autodeskową dla formatu PDF i otwiera sie w programie Autodesk Design Review lub Autodesk DWF Viewer. Ostatni instalowany jest standardowo wraz z AutoCAD’em 2008.

Ad. 2) Proszę zamieniać takie rysunku w AutoCAD’zie 2008. DWG TrueView2009 jest najnowszą aplikacją autodeskową, a RCAD jest nakładką (o wiele starszą) z obcej firmy. Problemy związane z RCAD’em nie leżą w naszej inicjatywie by je rozwiązywać. Proszę skontaktować się z twórcami nakładki.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.