Edycja atrybutów

Problem

Czy jest jakiś prostszy sposób przemieszczenia atrybutu względem bloku na płaszczyźnie modelu niż wykorzystanie polecenia -ATRRED. Za pomocą tego polecenia mogę zmienić położenie atrybutu(etykiety), ale jest to dość mozolne. Czy to polecenie można wywołać tylko z wiersza poleceń, czy jest ukryte gdzieś w zakładkach menu ?
Do czego tak naprawdę służy opcja „zablokuj położenie” w okienku definicji bloku ?

Rozwiązanie

Ad. 1) Zamiast wykorzystywać polecenie -ATRRED do przemieszczania atrybutów lepiej wykorzystać ikonkę do synchronizacji atrybutów (We wstążce: Wstaw > Atrybuty). Oczywiście by synchronizacja atrybutów działała trzeba wcześniej zmodyfikować blok (w tym przypadku atrybut) w edytorze bloków.

Ad. 2) Pozycja „zablokuj położenie” służy do ręcznego przesuwania atrybutu we wstawionym bloku na rysunku. W przypadku, gdy jej nie zaznaczymy musimy przesuwać ten atrybut przy pomocy narzędzi edycji. Gdy ją zaznaczymy po wstawianiu bloku możemy ręcznie przesuwać atrybut w dowolne miejsce na rysunku (bez narzędzi synchronizacji czy -ATRRED).

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.