Edycja terenu utworzonego z importu (plik dwg)

Problem

Wskazany teren został utworzony na podstawie podkładu dwg, co wymusza inny sposób edycji modelu terenu. W takim przypadku próba dodania punktu poza obrysem spotyka się z komunikatem – Revit nie chce dodawać nowych punktów poza obwiednią, ponieważ skutkowałoby to zamianą punktu obwiedni na punkt wewnętrzny. 

Rozwiązanie

W takiej sytuacji należy wstawić nowe punkty na obwiednię terenu, a następnie przesunąć je w odpowiednie miejsce. Jeżeli punkt obwiedni ma się stać docelowo punktem wewnętrznym, należy skopiować taki punkt o określoną odległość, następnie wyjściowy punkt usunąć, a na koniec skopiowany przesunąć w początkowe położenie. Alternatywnie można utworzyć odrębny model terenu i połączyć go z istniejącym poprzez funkcję Scal powierzchnie. Pierwszy teren wskazany podczas scalania określa cechy modelu scalonego – w sposób przedstawiony na nagraniu:

https://autode.sk/3pWitQn

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.