elementy z AC wersja edu w komercyjnych programach

Problem

Witam, dostałam od znajomego plik w AutoCADzie edu i skopiowałam do swojego rysunku od niego pewien blok. Teraz ten plik zawsze otwiera się z adnotacja, że to wersja edu i przy wydruku też to widać. Jak zrobić żeby wrócił rysunek do naszej wersji lt ???

Rozwiązanie

 Witam,

Niestety tych znaczników nie można już usunąć z rysunku.

Można jeszcze spróbować odzyskać poprzednią wersję (tą bez bloków z edu), poprzez plik .bak. Jest to kopia zapasowa, która tworzy się w momencie naciśnięcia dyskietki (zapisu zmian). Plik ten zawsze znajduje się w katalogu, w którym jest plik .dwg (nazywa się on również tak samo jak plik .dwg, tylko z rozszerzeniem „bak”). Klika Pani na niego i poprzez zmień nazwę, zmienia końcówkę na .dwg (wcześniej albo wyrzuca Pani plik .dwg, który jest „uszkodzony” lub zmienia Pani jego nazwę).

Po uruchomieniu, proszę sprawdzić, czy kopia ta zawiera element, który powoduje te błędy.

Można również spróbować poprzez kopię .sv$ (która powstaje w wyniku autozapisu). Po wpisaniu w start > uruchom %temp% otworzy się Pani katalog, w którym znajdują się kopie z autozapisu. Mogłaby Pani poszukać tego pliku z końcówką .sv$, przekopiować go w inne miejsce i zmienić jego rozszerzenie na dwg, identycznie jak w przypadku pliku z końcówką bak.

 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.