Import linii trasowania z Land Desktop do Civil 2007

Problem

Problemy i błędy podczas importu danych z Land Desktop do Civil 2007

Rozwiązanie

Civil ma problemy z poprawnym opisywaniem linii trasowania importowanej z Land Desktop. Rozwiązaniem może być eksport linii trasowania w Land Desktop do formatu LandXML i następnie zaimportowanie tego formatu do Civil 3D. Można także przenieść linię trasowania z Landa na zasadzie „kopiuj-wklej” – zamienić ją na polilinię, a następnie na linię trasowania, a potem dokonywać dalszej edycji.
Nie zauważyliśmy zawieszania się programu przy usuwaniu podwójnej klotoidy. Może należałoby sprawdzić czy w Civilu jest zainstalowany service pack nr 3: http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/index?siteID=123112&id=2334435&linkID=3549304
Klotoidy podwójne można tworzyć np. za pomocą narzędzia „Spirala Stała” i łączyć ją do odcinka prostego, a następnie kolejną klotoidę łączyć do poprzedniej klotoidy.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.