Instalacja programów i poprawek na systemie VISTA (szczególnie 64bity)

Problem

Brak stabilnej pracy po instalacji Service Pack1. Po instalacji poprawki brak możliwości jakiejkolwiek uruchomienia programu (twierdzi że program jest niezarejestrowany i kończy działanie programu). Po odinstalowaniu poprawki , brak możliwości tworzenia i edycji plików zespołów, niestabilna praca.

Sytuacja wystąpiła na stanowisku z zainstalowanym systemem Vista Bussines 64bity PL z zainstalowanym SP1.

Rozwiązanie

W przypadku instalacji oprogramowania (nie tylko Autodesk) i service packów  pod system Vista (szczególnie 64bity) należy ściśle przestrzegać procedury, wedle której INSTALACJA MUSI SIĘ ODBYĆ BEZPOŚREDNIO Z KONTA DOMYŚLNEGO ADMINISTRATORA.

Nie wystarczy przy tym aby było to konto z uprawnieniami administracyjnymi. Tylko konto głównego domyślnego administratora ma wystarczające uprawnienia do wykonania pewnych zmian w systemie. Mało tego, w niektórych przypadkach – kiedy instalacja ingeruje w główne pliki systemowe – aby instalacja – programu bądź poprawki do niego – przebiegła prawidłowo, wspomniane konto administratora musi posiadać hasło. Brak hasła w niektórych przypadkach skutkować może niepoprawnym przebiegiem instalacji nawet jeśli nie wyskoczą komunikaty o błędach.

Zasady tej powinno się przestrzegać zawsze podczas pracy na systemach VISTA (ze szczególnym uwzględnieniem wersji 64bitowej)

 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.