instalacja sieciowa z utworzonego stanowiska

Problem

Tworzymy instalację predefiniowaną, aby móc bezdialogowo zainstalować program na wielu komputerach. Instalacja na komputerze przebiega bezproblemowo i program działa. Ale jest problem z bibliotekami. Pomimo zaznaczenia opcji DESKTOP CONTENT aby pliki bibliotek zainstalowały się na komputerze lokalnie , nie znajdujemy plików w lokalizacji gdzie powinny się znajdować. Instalator tworzy folder o nazwie Inventor w Moje Dokumenty. Wielkość folderu to 3kB. Jest tam kilka plików i kilka folderów, ale to wszystko.

Rozwiązanie

 W przypadku instalacji z utworzonego stanowiska, nie dołączają się do niego biblioteki znormalizowanych elementów (Content Center) – dla każdej wersji.

W Inventorze 2010 pojawiła się co prawda opcja wyboru rodzaju użycia bibliotek: Desktop / Vault Serwer, jednak w przypadku tworzenia DEPLOY, stanowi to tylko informację dla aplikacji o sposobie korzystanie z nich. Pliki biblioteczne należy doinstalować do stanowisk lub przekopiować je z płyty lub z wcześniej przygotowanego stanowiska do lokalizacji: (C:Documents and SettingsAll UsersDane aplikacjiAutodeskInventor 2010Content CenterLibraries – dla XP) lub (C:ProgramDataAutodeskInventor 2010Content CenterLibraries – dla Visty i Windows 7)

 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.