izolacja wartsw oraz wykorzystanie poprzednich stylów wydruku

Problem

1. Mam AutoCADa 2008 LT. Komenda layer isolate wybiera mi żądaną warstwę i „kłudkuje” pozostałe, tak że są one wciąż widoczne i widok (rysunek) jest dalej nieczytelny.
W poprzednich wersjach CADa komenda ta izolowała mi żądaną warstwę w ten sposób, ze wyłączała wszystkie pozostałe i na ekranie widać było tylko warstwę wybraną. Pytanie brzmi – co mam zrobić i jak aby komenda layerisolate wyłączała pozostałe warstwy a nie blokowała ich.
2.Czy istnieje możliwość przeniesienia pliku ze stylami wydruku na serwer na którym pracujemy w firmie, tak aby każde stanowisko korzystało tylko z jednego folderu Plot Styles znajdującego się na serwerze?

Rozwiązanie

1. Obecnie od wersji AutoCAD 2008, przy izolowaniu warstw, można w ustawieniach wybrać 2 opcje: albo wyłączyć warstwy, albo je Zablokować i zaciemnić. Przy wywołaniu funkcji izolowania warstw, wystarczy wpisać „ust” aby wejść w ustawienia i wpisać literę „W”, czyli opcja wyłącz. Wówczas po wybraniu określonej warstwy, ona pozostaje widoczna, a pozostałe stają się niewidoczne
2. Aby wszystkie stanowiska AutoCADa korzystały z jednego pliku stylu wydruku, umieszczonego na serwerze, wystarczy na każdym z nich wejść w Narzędzia – Opcje – zakładka „Pliki”, następnie po rozwinięciu „Ścieżka pliku pomocniczego drukarki”, ustalić ścieżkę do katalogu na serwerze (w którym znajduje się plik wydruku) w „Ścieżka wyszukiwania tabeli stylów wydruku”.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.