karta graficzna pod Revit

Problem

Posiadam karte graficzną GeForce 6800 seria GPU Quadro FX. Czy istanieją specjalne ustawienia tego modelu do programu Revit w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności? Pytam o to ponieważ, średnio zaawansowany model (np.training files / m_RRB_add_host_style_railings / plus kilka postaci i samochód) zaczyna dosyć silnie klatkować przy obrotach 3D jak również zwyczajne widoki 2D nie pracują wystarczająco płynnie.

Rozwiązanie

Nie znając pełnych parametrów jednostki roboczej mogę jedynie podpowiedzieć, że Revit nie jest aplikacją, która opiera się jedynie na mocy obliczeniowej procesora graficznego. Duży wpływ na płynność pracy i na ograniczenie płynności ma tu również taktowanie zegara procesora czyli CPU. Dla programu Revit zalecany jest procesor Pentium IV o zegarze 2.8 GHz lub szybszy, albo jego odpowiednik Athlon. Dodatkowo dużą efektywność pracy otrzymujemy przy dużej ilości pamięci RAM, zalecane 2GB.
Ten rodzaj karty graficznej może być połączony z podobną kartą dzięki technologii SLI, dopiero wtedy widać przyspieszenie pracy przynajmniej x2.
Wersja Revit 9.1 została wyposażona w możliwość założenia wirualnego systemu 3G, który dodatkowo przyspiesza program, nawet kilkukrotnie.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.