Kopiowanie(CTRL+C) – Wklejanie(CTRL+V)

Problem

Problem z utworzeniem bloku przez kopiuj z punktem bazowym i wklej z punktem bazowym w jednych rysunkach gdzie w innych da się to zrobić. Nie rozumiem tego. Czy to zależu od pliku DWG czy PDF a może od czego innego. proszę o pomoc. przesyłam pliki screenów jak to wygląda gdy się udaje i jakie komendy wtedy występują (Polecenie: _pasteblock Pominięto powieloną definicję bloku _ArchTick .
Pominięto powieloną definicję bloku A$C4E0876C3 .) – patrz screen. Na następnym screenie pokazałem jak się nie udało w ogóle skopiować z punktem bazowym. To jest dla mnie zagadka że w jednym pliku da się zrobić blok a w innym nie. Pomocy!!!!!!!!!!!!!!

Rozwiązanie

Panie Marku. Operacje KOPIUJ(CTRL+C) – WKLEJ(CTRL+V) nie zależą od pliku w którym je się używa, ani od programu. One są kontrolowane przez system operacyjny czyli Windows. Gdy wybierzemy kopiowanie to Windows zapisuje „to” w pamięci operacyjnej RAM i dzięki temu możemy „to” wklejać w dowolnej aplikacji (np. w Word’zie lub różnych wersjach programu AutoCAD). Trudno ocenić czemu  Panu w jednym pliku operacje KOPIUJ-WKLEJ działają, a w innych nie. Na podstawie przesłanych screenshot’ów możemy tylko potwierdzić to co Pan napisał w opisie problemu. Dlatego prosimy o przesłanie plików DWG by zbadać całą tę sytuację. Jeśli u nas wszystko będzie działać poprawnie, może to oznaczać, że kłopot jest po stronie systemu operacyjnego (często robi się reinstalację programu).

Co do komendy: _pasteblock Pominięto powieloną definicję bloku _ArchTick i pominięto powieloną definicję bloku A$C4E0876C3, to sprawa jest jasna. Jak Pan stworzy dowolny blok (np. 4 dowolne linie) i nazwie go np. „111”, to jak Pan go zechce wstawić do rysunku to robi to się przez funkcję wstawiania bloku (polecenie „WSTAW”). Ten sam blok można wstawić wielokrotnie przez wybranie tej nazwy bloku: ”111″. Natomiast jeśli wstawimy blok do tego samego rysunku przez najpierw go skopiowanie (CTRL+C), a później wklejenie (CTRL+V), to program chce zapisać również i definicję bloku w okienku polecenia WSTAW, gdzie wybiera się bloki do wstawiania. Jeśli blok już był wcześniej wstawiony (a u Pana właśnie jest taka sytuacją), wstawia go, ale informuje, że nie stworzy drugiej takiej samy nazwy bloku( w polu gdzie wybiera się bloki, nie może być nazwy powtarzającej się). Stąd ten właśnie komunikat o pominięciu definicji bloku.

Teraz pytanie skąd się wziął i co to jest za blok np. „_ArchTick”. Otóż program sam ten blok wstawia, gdy wymiarujemy obiekt i w wymiarze użyta jest strzałka (grot) architektoniczna. Blok „A$C4E0876C3” program nazywa, gdy tworzymy blok przez metodę wklejania obiektów do rysunku przez „WKLEJ JAKO BLOK”.

 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.