Linia trasowania, rozbijanie poliliniii na podstawie LT, splajn

Problem

Po wybraniu funkcji „offset” i odsunięciu linii trasowania na dowolną odległość program tworzy wzdłuż całej trasy odsuniętą polilinię, którą można rozbić funkcją „explode” do obiektów prostych takich jak linie, oraz łuki.

Czy można definiować ilość odcinków oraz promienie łuków.

Czy można zamienić interpolowanie krzywej przejściowej za pomocą łuków kołowych poprzez interpolowanie za pomocą splainu?

Czy AUTODESK planuje wprowadzić krzywe przejściowe jako obiekty AutoCAD’a?

Rozwiązanie

Witam,

odnosząc sie do Pana pytań:

PYT: Czy można definiować ilość odcinków oraz promienie łuków.

ODP: Przy opcji ROZBIJ (EXPLODE) nie ma możliwości definiowania żadnych parametrów, nie można także wpływać na ilość odcinków czy promienie łuków.

PYT: Czy można zamienić interpolowanie krzywej przejściowej za pomocą łuków kołowych poprzez interpolowanie za pomocą splainu?

ODP: Nie. Funkcja, która interpoluje krzywe przejściowe na polilinie jest zapisana w aplikacji i nie można przy rozbiciu otrzymać splajnu. W późniejszym etapie możemy przekształcić polinilię na splajn używając opcji edycji polilinii.

PYT: Czy AUTODESK planuje wprowadzić krzywe przejściowe jako obiekty AutoCAD’a?

ODP: Niestety nie potrafię Panu odpowiedzieć na to pytanie. Jako firma jesteśmy resellerem Autoesku, a nie developerem. Zatem nie mamy bezpośredniego wpływu na to, jakie nowe opcje będą dostępne w przyszłych wersjach. W tej sprawie proszę kontaktować sie bezpośrednio z AUTODESKIEM.

 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.