Mała rozdzielczość wydruków w PDF

Problem

mam problem z drukowaniem plików dwg do pdf za pośrednictwem wbudowanej w AutoCada drukarki DWGtoPDF. Przy wykorzystaniu czcionek TrueType tekst w pliku wyjściowym pdf ma pofałdowane brzegi i przy małych rozmiarach wygląda, jak by był wydrukowany przy ustawieniu grubej linii, nawet jeśli linie ustawione są na 0,00 mm. Żadne ustawienia drukarki DWGtoPDF nie zmieniają tego problemu. W załączeniu przesyłam przykładowy plik dwg wraz z wyjściowym plikiem pdf. Bardzo proszę o informację, jak można naprawić ten problem. Dziękuję i pozdrawiam.

Rozwiązanie

Niestety wydruk w PDF jest obarczony pewnymi ograniczeniami rozdzielczości. Możemy zastosowac rodzdielczość wyduku tylko do 400 DPI co czasami nie wystarcza dla obiektów drukowanych w małych skalach. Aby użyskac precyzyjny wydruk o wysokiej rozdzielczości prosze zmienić format pliku na dwf. Służy do tego drukarka dwf6 eplot.pc3. W przypadku wydruków w pdf niestety nie da się uzyskać zadowalającej rozdzielczości.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.