Model rvt + ifc w Autodesk Docs. Czy da się zobaczyć połączone pliki revitowe i ifc na Docsach?

Problem

W Revicie mam podpięty plik IFC. Jak wstawić te połączone pliki na platformę Autodesk Construction Cloud?

Rozwiązanie

Jedyną opcją, aby na platformie Autodesk Construction Cloud w module Docs zobaczyć połączone pliki RVT + IFC, jest otworzenie tych plików w module Model Coordination i wyeksportować jako model złożeniowy. Czyli przynajmniej 1 osoba musi mieć licencję Autodesk BIM Collaborate (która zawiera Model Coordination), aby utworzyć taki widok złożeniowy i wyeksportować go do Docsów.

IFC można podpiąć do RVT, tak żeby było to widoczne na platformie, tylko poprzez moduł Model Coordination, następnie utworzenie WIDOKU złożeniowego RVT (wskazujemy konkretny widok 3D z modelu revitowego) + IFC, a dalej ZAPISANIE tego widoku do Docsów. Generuje się wtedy złożeniowy model w 3D, dostępny tylko z poziomu Docsów. Nie ma on formatu i nie da się go pobrać, ale za to na platformie (z poziomu Docsów) można przeglądać złożeniowy model i nanosić na niego zagadnienia.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.