NOD32 oraz problem z otwarciem pliku .dwg

Problem

Podczas otwierania pliku poprzez ścieżkę sieciową typu \serwerudzial tworzonego przez wcześniejsze wersja (Autocad LT 97) pojawia się takie okienko o braku pliku dostosowania .cui

Próba przeniesienia na pulpit tego pliku nie dało żadnego efektu

Dodatkowo chciałbym nadmienić iż wersja nowa AIS totalnie gryzie się z NOD-em w wersji 3.0 (musieliśmy zainstalować starą 2.7 która przez firmę ESET nie jest już wspierana).

Rozwiązanie

W przypadku NOD32, odpowiedź już została zamieszczona w bazie pod nr ID 1777:

„Nowa aktualizacja antywirus NOD32 traktuje produkty Autodesk jako przeglądarki internetowe i w momenie uruchomienia aplikacji, zaczyna je skanować, wywołując takie obciążenie procesora. Wystarczy wejść w ustawienia zaawansowane NODa, a następnie w liście przeglądarek, zlokalizować programy Autodesk i poprzez 2-krotne kliknięcie na nie, zaznaczyć poprzez X, aby ich nie skanował”.

 

Jeżeli chodzi o drugi błąd:

Do otwarcia dowolnego rysunku .dwg w AutoCADzie (LT, pełnym, Mechanical, itp.) konieczny jest dostęp do katalogu, w którym zamieszczony jest plik dostosowywania .cui. Dzięki niemu program wczytuje narzędzia, profile użytkownika, itp.

Dlatego, jeśli użytkownik nie ma praw administracyjnych na komputerze, wówczas trzeba mu zapewnić dostęp do katalogu: C:Documents and SettingsusersDane AplikacjiAutodeskAutoCAD Mechanical 2009R17.2plkSupport    gdzie znajduje się plik .cui

 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.