Pasek menu w AutoCAD 2009

Problem

1. Co zrobić by pojawił się tradycyjny pasek MENU?.

2. A co do przełączania obszaru roboczego na standardowy, to oczywiście zrobiłam to zgodnie z zaleceniem, ale wtedy straciłam wszystkie ustawienia jakie sama sobie wprowadziłam (chodzi mi głownie o ikonki które dostosowałam sobie na własne potrzeby). Gdy wróciłam spowrotem na ten drugi układ roboczy (2D+opisy) wszystko okaząło się jeszcze inne. Tak więc pozostaje mi jedynie dostosowywanie ikon ponownie.

3.Pojawił mi się jeszcze jeden problem – gdy jestem w oknie właściwości warstw i próbuję zmienić wszystkie warstwy na jeden kolor, to część z nich nie chce zmienić koloru. Wygląda to tak, jakby niektóre warstwy były jakoś zablokowane przed zmianami. Proszę mi powiedzieć co mam zrobić żeby móc edytować wszystkie warstwy. Dodam, że warstwy „nieedytowalne” zostały utworzone w innym biurze, na innym programie, w innym rysunku, a ja je tylko skopiowałam.

Rozwiązanie

Ad. 1) Aby pojawił się tradycyjny pasek MENU, trzeba wpisać w pasku poleceń komendę: menubar i wpisać jej wartość 1.

Ad.2) Tak było w każdej wersji programu. Zawsze przed zmianą obszaru roboczego należało wcześniej zapisać sobie bieżącą konfigurację pasków narzędziowych, by później przez zmianę obszaru roboczego można było odtworzyć własne ustawienia/położenia ikon w programie.

Ad.3) Tutaj bym prosił o stworzenie nowego zgłoszenia i przesłania w nim pliku, w którym zmiana kolorów warstw jest niemożliwa. Poprzez przedstawiony opis trudno precyzyjnie wyjaśnić braku niemożliwości zmiany kolorów w warstwach.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.