podczas startu Revit 2010 sygnalizuje brak bibliotek renderingu

Problem

Podczas startu Revit 2010 wyskakuje poniższy komunikat

The Rendering library is not installed. Rendering features will be disabled.

Rozwiązanie

Problem ten może być spowodowany kilkoma przyczynami. Aby je wyeliminować należy:

 • upewnić się, iż komputer spełnia minimalne wymagania programu szczególnie w odniesieniu do procesora.
 • w przypadku instalowania z wersji DEPLOY należy upewnić się, że zostały do niej załączone odpowiednie biblioteki – w Revit Structure i MEP ta opcja jest domyślnie wyłączona.
 • Należy wejść do zakłądki Rendering w Opcjach i sprawdzić czy lokalizacja biblioteki Rendering Appearance jest właściwie zdefiniowana. Biblioteka assetlibrary_base.fbx powinna dla Revita 2010 domyślnie znajdować się w lokalizacji “Autodesk Revit Architecture 2010DataRenderingassetlibrary_base.fbx” Jeśli jej tam nie ma to w przypadku Revita 2010 należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:
 1. Wejść tutaj i pobrać plik ProteinMaterialLibrary.cab
 2. Zachować wspomniany plik do katalogu C:Program FilesAutodesk Revit Architecture 2010DataRendering – katalog Rendering będzie najprawdopodbniej trzeba samemu stworzyć.
 3. Jak tylko plik zostanie pobrany przejdz do powyższego katalogu i rozpakuj go do tej samej lokalizacji
 4. Uruchom Revita
 5. Wejdź w zakładkę Rendering w Opcjach i w polu Render Appearance Library Location wybierz przeglądaj i wskaż plik assetlibrary_base.fbx znajdujący się teraz w katalogu jak w punkcie 2
 6. Naciśnij OK a następnie wyjdź z programu i ponownie go uruchom.
 7. Biblioteka powinna teraz chodzić poprawnie.
   

 

 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.