Ponowna instalacja ADSM bez IIS

Problem

Z nie wiadomych mi powodów przesta działać mi Content Center ( podczas logowanie pojawia sie komunikat o braku dostepu do Autodesk Data Management Server) Postanowiłem przeinstalować ADMS.
Jednak podczas instalacji nie mam wyboru pomiędzy AWS a IIS. Instalacja z IIS kończy się niepowodzeniem. Czy istnieje jakiś sposób aby zmusić ADMS aby korzystał z AWS

Rozwiązanie

Aby przy instalacji ADMSa był wybór pomiędzy AWS, a IIS konieczne jest odinstalowanie usług informatycznych (IIS) z komputera (odinstalowanie samego serwera Autodesk Data Menegement Serwer Console nie wystarczy, dalej IIS jest aktywny).

Aby odinstalować IISa z systemu, należy w Start > Ustawienia > Panel Sterowania > Programy i Funkcję, a następnie klikająć w „Włącz lub wyłącz funkcję systemu Windows”, należy wyszukać Internetowe usługi informatyczne”. Po odznaczeniu funkcji w „Narzędzia zarządzania siecią Web”, klikamy OK i tym samym wyłączamy usługę IIS. (Tak dla pewności proszę zrestartować system).

Po ponownej instalacji ADMSa, instalator „wykryję” brakującą usługę i pojawi się możliwość wyboru AWS lub IIS.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.