Próba skorzystania z modyfikatora zawiesza 3ds MAX 2009

Problem

Wchodząc na zakładkę modify, zaznaczając jakiś element i następnie chcąc skorzystać z modyfikatora (modifer list) program się zawiesza. Lista w ogóle się nie rozwija. Zdarza się to w przypadku każdego pliku, nawet jeśli utworzy się nowy.

Rozwiązanie

Problem tego typu zawsze związany jest z uszkodzeniem programu – jeśli do tego dochodzi jeszcze np. brak możliwości otwierania plików MAX poprzez dwukrotne kliknięcie na nich w oknie eksploratora systemowego, za które faktycznie odpowiada rejestr systemowy,  to jest niemal pewne, że nastąpiła jedna z kilku wymienionych poniżej sytuacji:

1) Inny program obsługujący format plików MAX został doinstalowany do systemu (np inny 3ds MAX lub program 3D konkurencji który potrafi otwierać pliki 3D) i nadpisał część bibliotek systemowych programu 3ds MAX 2009 tym samym czyniąc go niesprawnym

2) odinstalowano jeden z elementów 3ds MAX, lub inny program, który korzystał z tzw. bibliotek wspólnych, z których również korzystał 3ds MAX, i podczas de-instalacji zostały również usunięte właśnie te kluczowe elementy, które odpowiadają za poprawne działanie modyfikatorów i interfejsu.

3) Trzecim, ale rzadkim przypadkiem jest uszkodzenie programu powstałe w sytuacji gdy podczas pracy programu nastąpiło zrestartowanie komputera lub zanik zasilania. Jeśli taka sytuacja nastąpi akurat w momencie dostępu programu i systemu do jednego z  elementów odpowiadających za działania w/w funkcji, to może nastąpić ich uszkodzenie.

4) Ostatnia możliwość związana jest z sytuacją, w której jeden z użytkowników komputera skorzystał z narzędzia do „tuningowania” systemu lub czyszczenia rejestru. Wiele z tych program nie do końca radzi sobie z poprawnym wykryciem wszystkich aplikacji systemowych i mogę w krytycznym momencie potraktować ja jako nie w pełni odinstalowaną i próbować ją dalej usunąć.

 

Biorąc pod uwagę powyższe możliwości jedynym zaleceniem jest próba odinstalowania pełnego programu i ponowna jego instalacja po restarcie. Proszę również pamiętać o zainstalowaniu wszelkich możliwych poprawek do produktu z poniższej strony:

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/index?siteID=123112&id=2334435&linkID=10381720#section2

Szczególnie zalecamy instalacji tzw. Service Packów oznaczonych jako SP

 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.