Problem powolnego działania AutoCAD

Problem

 AutoCad działa bardzo powolnie. Samo przemieszczanie linii rysunkowej na polu rysunkowym jest bardzo mozolne. Odświeżanie obrazu jest bardzo słabe.

Rozwiązanie

 W przypadku problemów z szybkością działania programu, przy stosunkowo nowych i teoretycznie odpowiednich komputerach zgodnych ze specyfikacją minimalnych wymagań dla produktów Autodesk należy:

1) sprawdzić i ewentualnie zainstalować najnowsze „łaty” (Service Pack / Updates) dla posiadanego produktu.
W tym przypadku poprawki dla czystego AutoCAD można znaleźć pod tym adresem:

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/index?siteID=123112&id=2334435&linkID=9240618

2) Zainstalować aktualizacje systemowe związane z pakietami .NET Framework poprzez witrynę Windows Update

3) Zainstalować najnowsze sterowniki/oprogramowanie dla karty graficznej.
Można również sprawdzić czy nasza karta znajduje się na wykazie sprzętu kompatybilnego z aplikacją:

Szczegóły odnośnie kompatybilności i sterowników można znaleźć tutaj:

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/index?siteID=123112&id=7107053&linkID=9240618

4) WYKONAĆ KOPIĘ PLIKU i uruchomić w AutoCAD narzędzie Naprawy rysunku wraz z odnośnikami a jeśli to nie pomoże to uruchomić narzędzie PURGE czyli USUŃ (elementy niepotrzebne)

5) Jeśli i to nie pomoże można spróbować zastosować w linii poleceń AutoCAD polecenie SCALELISTEDIT – jeśli jego wykonanie spowoduje błąd w programie to wówczas należy posiłkować się narzędziem zewnętrznym dostarczanym przez Autodesk pod tym adresem:

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/item?siteID=123112&id=11062617&linkID=9240618

Potrafi ono jednocześnie naprawić problem skal w dowolnej liczbie plików pojedynczych lub przeprowadzić operację na całych katalogach.

Wiele problemów z szybkością działania programu wynika z wykorzystywania starych szablonów bądź plików skończonych projektów, które odgrywają taką rolę. Pliki szablonów bądź projektów tworzone na wcześniejszych wersjach programów często różnią się wewnętrzną budową i ich używanie na dłuższy dystans moze powodować znaczące spowolnienie pracy a nawet jego zawieszanie i nagłe wyłączanie.

Zaleca się pracę na szablonach (np. acadiso.dwt) przeznaczonych dla danej wersji. zaś wszelkie bloki i style mozna dodawać do pliku poprzez PALETE NARZĘDZI bądź kopiując tylko wybrany element pomiędzy plikami dzięki czemu jego definicja dopasowuje się do aktualnej budowy pliku.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.