Problem z adaptacyjnością

Problem

Mam problem z adapatacyjnością komponentu. Konkretnie z elementem blachowym. Wszystko jest w porządku jeżeli nie ma kołnierzy. W momencie kiedy chce żeby element dostosowywał szerokość między kołnierzami do zespołu pojawia się problem. Jak sobie z tym poradzić??

Rozwiązanie

Adaptacyjność może być nadawana albo poprzez narzędzie „zrzutuj element”, albo poprzez wiązania geometryczne w zespole.

Przypadek, który Pan opisuje, najlepiej jest wykonać poprzez parametryzację, gdzie poprzez odpowiednie wymiary, możemy uzależniać jeden element od drugiego.

W przypadku modelu blachowego, można zrzutować krawędzie innej części, dzięki temu uzyskamy adaptacyjną powierzchnię blachy, albo kołnierz z profilu. W takim przypadku zadziała adaptacyjność. Jednak jeśli Pan doda kołnierze, to wówczas jedynym sposobem uzależnienia komponentów względem siebie, stanowi PARAMETRYZACJA.

Zagadnienie parametryzacji, obiektów inteligentnych typu: iPart, iAssembly, iFeature, iMate oraz wiele innych ciekawych funkcjonalności oprogramowania Autodesk Inventor , jest dokładnie omówiona na szkoleniu st. II z tej aplikacji, organizowany przez firmę PROCAD SA w swoich oddziałach, w całej Polsce.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.