problem z jakością wydruku rastrów na ploterze HP DJ 500 plus 42

Problem

Problemem jest zła jakość wydruków podczytanych obrazów rastrowych w AUTOCAD2009 LT, przez ploter HP Designjet 500 plus 42. Obiekty wektorowe utworzone w cadzie drukują się w dobrej jakości natomiast obraz rastrowy ma słabą rozdzielczość jest rozmazany i niewyraźny linie są znacznie pogrubione. Przy wydruku na formacie a4 i a3 na innej drukarce problem nie występuje. Ten sam plik z wersji cad lt 2004 drukuje się na tym samym urządzeniu ploterze w dobrej jakości.

Rozwiązanie

Można poprawić jakość drukowania rastrów poprzez zmianę parametrów w ustawieniach drukarki. Między innymi należy przesunąć maksymalnie w prawo suwaki odpowiedzialne za jakość obiektów OLE oraz znajdujący się w tym samym oknie dialogowym suwak „Raster i rzutnie cieniowane/renderowanie)

Można też zmienić ustawienia wydruku we właściwościach niestandardowych – PRINT QUALITY ustawić na OPTIMIZE FOR: IMAGES i w razie potrzeby zwiększyć jakość a także ustawić aktywną opcję „maximum detail”

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.