Problem z kopiowaniem i wklejaniem

Problem

Przy kopiowaniu rysunku z jednego dokumentu do schowka nie można go wkleić do drugiego dokumentu. Żaden komunikat o błędzie nie wyświetla się.
Produkt: Autocad Revit Series 8.

Rozwiązanie

Jeśli otwiera pan rysunek w AutoCAD’zie, zrobiony w branżowej odmianie AutoCAD’a to prawdopodobnie przy pierwszym otwarciu pliku pokazał się informator o zastąpieniach.

Zacytuję część informacji z okna o zastąpieniach:

„Otwarty lub wskazany rysunek zawiera niestandardowe obiekty utworzone przez niedostępną aplikację ObjectARX. Oryginalna aplikacja nie jest potrzebna do wyświetlania przybliżonych reprezentacji obiektów, które zostały zapisane w rysunku. Jednak, wielu producentów, w tym firma Autodesk, udostępnia odblokowania obiektów, które także umożliwiają edycję obiektów niestandardowych.

Odwiedź witrynę internetową AutoCAD LT Object Enabler Assistant, aby odszukać odblokowania obiektów firmy Autodesk lub skontaktuj się z wydawcą programu w celu otrzymania odblokowań dla innych aplikacji.”

Jak chce pani umieścić zawartość tego rysunku w innym pliku, to faktycznie nie można tego zrobić za pomocą: kopiuj/wklej.

 Można użyć takiego sposobu:

– Otworzyć nowy rysunek i wstawić jako blok cały rysunek.

– Rozbić wszystko i zapisać. Wtedy z tego rysunku już można kopiować CTRL+C i zapisywać CTRL+V do innych projektów.

Jeśli to nie pomoże prosimy o napisanie nowego zgłoszenia z zamieszczeniem pliku w którym występuje problem oraz w jakim programie otwiera pan rysunki.

 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.