Problem z kreskowaniem w DYBACH

Problem

Nie jest możliwe korzystanie z kreskowania (dachówka, liie poziome) inne kreskowania działają, np. cegła. w wierszu poleceń autocad-a pisze: „nie znana nazwa wzoru”.
 

Rozwiązanie

Wzory kreskowania – szrafy które dodaje program DYBY PA zapisane są w plikach programu AutoCAD-a ACAD.PAT lub ACADISO.PAT /zależy to od instalacji/. Program instalacyjny programu DYBY PA nadgrywa istniejące pliki programu AutoCAD dodając nowe programu DYBY takie jak m. innymi Dachówka.

Ten błąd świadczy o tym, że plik ACAD.PAT lub ACADISO.PAT z którego aktualnie program korzysta nie posiada wzorów dodawanych przez program DYBY PA.

Co zrobić?

W katalogu programu DYBY-PA znajdują się właściwe pliki ACAD.PAT i ACADISO.PAT. Jeśli program w profilu ma podaną ścieżkę do programu DYBY /jako pierwszą/ to AutoCAD z nich korzysta. Należy sprawdzić czy obecnie ustawiony profil programu to profil programu DYBY. Jesli nie nalezy go przełączyć.

Inne rozwiązanie to skopiowanie i nadpisanie plików ACAD.PAT i ACADISO.PAT na pliki z których aktualnie program korzysta.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.