problem z wydrukiem DJ650

Problem

Witam, mam problem z wyplotem rysunków z mapą typu tiff. Posiadam ploter HP DesignJet 650C z pamięcią 64MB, przygotowuję mapy w programie Wektoryzator a następnie projektuję w AutoCad LT 2008. Rysunki plotuję z pozycji modelu, na podglądzie wszystko jest w najlepszym porządku, lecz w momencie wydruku plotuje mi tylko wektory. Chararkterystyczną cechą tej wady jest to, że tak dzieje się, gdy przerabiam pliki wykonane pierwotnie w AutoCAD 2004. (Oczywiście sprawdziłem czy warstwy są drukowalne). Proszą o pomoc i przesyłam plik a przykładowym rysunkiem.

Rozwiązanie

Szanowny Panie,
Jeżeli Pański ploter (sterownik) posiada możliwość przełączania trybu pracy na „wykorzystywanie pamięci RAM komputera” zamiast „wykorzystywania „pamięci plotera” to proszę go w  ten tryb przestawić.
Jeśli nie ma takiej opcji w sterowniku to pozostaje kwestia fizycznego zwiększenia pamięci plotera – choć może to być już prawie niemożliwe ponieważ ploter jest dość stary lub wymiana plotera.
PS. Problem jako taki nie jest problemem AutoCAD-a tylko urządzeń peryferyjnych, w AutoCAD-e nic „przestawić” się nie da.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.