Problem z wydrukiem rastrów na drukarce HP Designjet 110 plus

Problem

Problem z drukowaniem rastrów na HP Designjet 110 plus NR.

Drukowane rastry wychodzą w bardzo słabej rozdzielczości, na innych drukarkach, wydruk rastra jest prawidłowy. Zainstalowanie najnowszych sterowników drukarki oraz możliwych update’ów do AUTOCAD nie pomaga.

Zmiana jakość obrazu w AC (draft/high) również nic nie daje, natomiast druk z AC 2004 jest już poprawny dla tego samego rastra i tej samej drukarki.

Rozwiązanie

Jeżeli rastry dołączono do pliku DWG poprzez wklejenie rastra ze schowka (nie poprzez odnośnik) to można zmieniać jakość rastra poprzez jego właściwości.

Można również poprawić jakość drukowania rastrów poprzez zmianę parametrów w ustawieniach drukarki. Między innymi należy przesunąć maksymalnie w prawo suwaki odpowiedzialne za jakość obiektów OLE oraz znajdujący się w tym samym oknie dialogowym suwak „Raster i rzutnie cieniowane/renderowanie”

Można też zmienić ustawienia wydruku we właściwościach niestandardowych – PRINT QUALITY ustawić na OPTIMIZE FOR: IMAGES i w razie potrzeby zwiększyć jakość a także ustawić aktywną opcję „maximum detail”

Zalecamy też zapoznanie się z poradnikiem HP co do diagnostyki jakości wydruku na tych urządzeniach.

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/Document.jsp?lang=en&cc=us&objectID=c00044783

W przypadku gdy  program zainstalowany jest na systemie XP należy pamiętać że aktualne wspierane sterowniki dla tego systemu są dedykowane dla systemu w wersji angielskiej (w wersji polskiej są dla VISTY) Należy też sprawdzić na stronie:

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=pl&cc=pl&prodNameId=295943&prodTypeId=18972&prodSeriesId=436089&swLang=8&taskId=135&swEnvOID=228

czy zainstalowano sterowniki : HP Designjet 110 Plus Raster Driver który może choć nie musi poprawić sytuację.

 

 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.