Problem z zaokrągleniem, warstwami i oglądaniem rysunków w 3D

Problem

Witam serdecznie, piszę do Państwa ponieważ nie mogę poradzić sobie z zaokrąglaniem narożników. Znalazłam „wyjście awaryjne” jednak wolałabym korzystać z poleceń typu: zaokrągl. Informacja z podręcznika niestety jest mało czytelna.

Drugim problemem są warstwy dodane przeze mnie. Ikonka usuń nie działa – dostaję komunikat, że nie można usunąć warstwy. Na dodatek nie wiem jak to się dzieje, ale jak otworzę okno „warstwy” to coraz więcej ich jest mimo, iż niczego nie dodaję. Zupełnie nowe dla mnie zjawisko.

Jeszcze jedno, nie wiem dlaczego ale nie mogę oglądać widoków 3D. Korzystam z biblioteki CADa i wydawało mi się, że będzie taka możliwość. Jeśli się mylę to mam gorącą prośbę o wskazanie przykładowych symboli, które mogłabym umieścić na rysunku a potem po zmianie położenia oglądać w 3D – (najchętniej symbole drzew).
 

Rozwiązanie

Rozwiązanie problemu z zaokrągleniem:

Jak wybieramy ikonkę służącą do zaokrąglenia to przy pomocy literki „R” wprowadzamy wartość promienia jakim chcemy zaokrąglić, zatwierdzamy ENTEREM i pokazujemy najpierw jedną linię, z później drugą.

Rozwiązanie problemu powstania nowych warstw:

Tutaj sprawa może być dyskusyjna, bo powodów do powstawania nowych jest wiele. Może być tak, że jak wymiarujemy to powstaje sama warstwa o nazwie: DEFPOINTS co jest zjawiskiem normalnych i tak się dzieje w każdym AutoCAD’zie. Jak dodaje Pani odnośnik zewnętrzny to pokazuje w pliku głównym także warstwy tego odnośnika. Może zdarzyć się też tak, że jak pani wstawia blok do rysunku to w bloku może być zdefiniowana warstwa i ona się sama wstawi jak taki blok wstawimy w projekcie. Co do usuwania warstw. to gdy chcemy usuną warstwę i wyświetla się komunikat, to jest to sygnał, że do usunięcia warstwy potrzebne jest spełnienie wszystkich warunków by warstwa została usunięta. Program nie pozwoli tak sobie usuną warstwy gdzie zawierają się narysowane obiekty, bo można w ten sposób zniszczyć czyjś projekt. MUSZĄ BYĆ spełnione wszystkie warunki jakie wyświetla program w komunikacie, by warstwa została usunięta. Najczęściej trzeba usunąć lub przenieść ręcznie obiekty z warstwy, którą chcemy usuną.

Rozwiązanie problemu widoków 3D

Posiadana przez Pani wersja AutoCAD’a czyli LT nie posiada możliwości oglądania rysunku w przestrzeni czyli 3D.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.