Problem ze ścieżkami do bibliotek

Problem

Po przeinstalowaniu REVIT z wersji 2009 do 2010 nie można znaleźć ścieżki do bibliotek komponentów, okien, drzwi (Rodzin)
Wcześniej były one w katalogu  C:Documents and Settings All Users dane aplikacji RAC2009 Metric Library. Teraz w Viście w ogóle nie mam Document end settings.
Jak zapisywać rodziny (miejsce na dysku) żeby były w odpowiednich katalogach do kolejnych projektów?

Rozwiązanie

W systemie Vista katalog Document and Settings zmienił swoją nazwę na (zależnie od wersji językowej) Użytkownicy lub Users.

Co do odczytu i zapisu elementów bibliotecznych to w przypadku wywoływania okna zapisu lub wczytywania elementu bibliotecznego w Revit, okno dialogowe takiej operacji zawiera po swojej lewej stronie wykaz najważniejszych folderów (Moje Dokumenty, Pulpit itp) Pośród nich znajdują się również foldery Metric Library (czasami trzeba przesunąć suwak do dołu aby je zobaczyć). Należy zatem kliknąć po lewej stronie na takim folderze  i program sam przeniesie nas do odpowiedniej lokalizacji. Zasada ta dotyczy zarówno odczytu jak i zapisu.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.