Problem ze skalą przy kreskowaniu

Problem

Opiszę problem przykładem – kreskowanie AR-B816 – chcę aby wymiar poziomego odcinka kreskowania wynosił 300 a poziomego 600. W jednym pliku uzyskuję ten efekt przy skali np. 37.5, a w innym pliku, żeby uzyskać ten sam efekt muszę przyjmować skalę około 1.5. Co zrobić, żeby nie było tych różnic. Proszę o podanie rozwiązania, komendy, ustawień, które odpowiadają za różnice w skali linii i kreskowania w poszczególnych rysunkach.

Rozwiązanie

Pani Katarzyno.

Jedynym pomysłem w rozwiązaniu opisanego problemu może być to, że w stylu wymiarowym jaki Pani używa przy sprawdzaniu wymiarów tego kreskowania jest różna skala wymiarowania.

W jednym pliku, gdzie używa Pani skali kreskowania 1,5, skala wymiarowania będzie ustawiona na 1.

W pliku gdzie skala kreskowania wzoru AR-B816 jest ustawiona 37.5, ta skala wymiarowania ma inną wartość.

Aby sprawdzić skalę wymiarowania (Współczynnik skali) wybieramy: Format > Styl wymiarowania > Zmień (ten styl w którym wymiarowaliśmy) i wybieramy zakładkę „Jednostki podstawowe”.

Dla lepszego podania rozwiązania prosimy wysłać pliki w których występuje problem w nowym zgłoszeniu technicznym.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.