Problemy z drukowaniem – AutoCAD

Problem

Od pewnego czasu pojawił się problem przy drukowaniu rysunku, a mianowicie, program tak jakby „obcinał” rzutnie podczas wydruku. Objawia się to tym, że na wydruku, mimo dobrze ustawionej rzutni w arkuszu, został wydrukowany niejako ograniczony jej obszar. Co ciekawe, nie dzieje się to dla wszystkich jej elementów, np. tabela została wydrukowana cała, lecz już zawartość poszczególnych komórek nie. Sprawa tym bardziej skomplikowana, ponieważ napisy dla jednej czcionki drukowane są w całości, w innej już nie.
Problem pojawia się dopiero przy samym wydruku, na podglądzie wszystko wygląda OK, przy tworzeniu PDF także, lecz kiedy wyśle się plik na drukarkę, pojawiają się te błędy.

Rozwiązanie

 W przypadku kiedy drukowanie do PDF przebiega pomyślnie zakładamy że program prawidłowo przekazuje informację o rysunku i ustawieniach wydruku.

Przyczyną opisanych problemów z drukowaniem może być uszkodzony sterownik drukarki, zbyt mała pamięć plotera/drukarki, za mała przepustowość połączenia(w przypadku drukarek sieciowych), lub niekompatybilny z drukarką system operacyjny (32 bitowe sterowniki i 64 bitowy system)

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.