Program nie zapamiętuje ustwień wydruku w arkuszach

Problem

Problemy dotyczą plotowania i ustawiania formatu arkusza w menedżerze ustawień strony. Po wybraniu plotera, wybraniu formatu arkusza program bardzo często nie zapisuje ustawień. Po zamknięciu pliku o otworzeniu go (na tym samym lub innym komputerze połączonym w sieci) program „nie pamięta” wcześniej skonfigurowanych ustawień strony. W trakcie wprowadzania właściwości bardzo często pojawiają się komunikaty o błedach (kilkakrotnie pojawił się błąd krytyczny). Wyplotowane rysunki są „przesunięte”, mimo że w podglądzie wydruku wszystko wyglądało prawidłowo

Rozwiązanie

Problem może mieć dwojakie podłoże:

1) brak zainstalowanych poprawek do produktu Autodesk

2) problem ze sterownikami do urządzenia drukującego – należy zainstalować najnowsze stabilne (nie beta) sterowniki.

AD.1

Zalecamy w takim przypadku upewnienie się że wszystkie główne poprawki do programu zostały zainstalowane. Można to zrobić wchodząc w menu POMOC>>Informacje oraz Informacje o Produkcie.

Jeśli wartość w polu PAKIET SERWISOWY PRODUKTU jest równa 0 a pod poniższym linkiem są dostępne SP dla danego produktu to znaczy, że nie mamy ich zainstalowanych i w pierwszej kolejności musimy to zrobić.

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/index?siteID=123112&id=2334435&linkID=9240618#section3

Najważniejszymi poprawkami np. dla Autocad 2008 będą

AutoCAD 2008 Service Pack 1
Plot to PDF Not Centered With Custom Margins Hotfix
 

AD.2

Co do sterowników drukarki lub plotera to można je znaleźć na stronach producenta konkretnego urządzenia.

Należy też pamiętać o tym aby wersja sterownika wybrana do pobrania był dopasowana do posiadanego systemu operacyjnego a jeśli to możliwe to również pod kątem językowym.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.