Przechwycenie właciiwości niestandardowych pliku dwg umieszczonych w tabliczce rysunkowej.

Problem

 Stworzyłem wzorcowy szablon Actemium_sheets.dwt z kilkoma arkuszami oraz tabliczką rysunkową. Aby zmieniać z automatu we wszystkich arkuszach to samo pole np. nazwa projektu skorzystałem z komendy dwgwlasciwosci w którym wcześniej zadeklarowałem pola edytowlane tabliczki. Problem pojawia się w momencie gdy mam zupełnie inny dowolny plik (np. EO-01-05.dwg) i chcę w nim do istniejących arkuszy dodać dowolny zdefiniowany arkusz z tabliczką rysunkową i jej właściwościami z szablonu Actemium _sheets.dwt. Procedurę wykonuje nastepujaco:

– otwieram plik EO-01-05.dwg
– prawy na dowolnym arkuszu + z szablonu … + wybieram szablon Actemium_sheets.dwt + wybieram jeden z arkuszy szablonu (np. A4)
– w pliku EO-01-05 pojawawia się arkusz z papierem A4, formatką i tabliczką

Wszystko jest OK do momentu potwierdzenia komendy „REGEN”, po czym cala tabliczka si ę „wysypuje” tzn. pola edytowalne z pozycji okna „dwgwlasciwosci” wypełniają się znaczkami #######################. Czy jest jakiś sposób aby taki efekt nie miał miejsca w przypadku gdy mam zupełnie zupełnie obcy plik tai jak np. EO-01-05.dwg do którego chcę podczytać dowolny gotowy arkusz z tabliczką z gotowego szablonu Actemium_Sheets.dwg?

Rozwiązanie

Dwgwlasciwosci tworzy nowe właściwości niestandardowe w pliku. Pan stworzył te właściwości w szablonie Actemium_sheets.dwt. Jeśli tworzy Pan nowy rusunek dwg w oparciu o ten szablon jest wszystko ok bo właściwości niestandardowe są przechwytywane z szablonu do rysunku.

Dwgwlasciwości rysunku stworzonego w oparciu o inny szablon np. acad.dwt z wprowadzeniem Pana układu wedle procedury opisanej – nie działa gdyż w szablonie acad.dwt nie ma zdefiniowanych żadnych właściwości niestandardowych dlatego te pola są wypełniane ##########

Alternatywą jest tabliczka z atrybutami scalona w blok, która podczas wstawiania zadaje pytanie o uzupełnienie danych. 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.