Przeskalowane wymiary o współczynnik 0,66667 w dokumentacji płaskiej

Problem

Po wykonaniu dokumentacji płaskiej wykonanej na AIP 2008 w szablonie .idw chciałem zapisać ten rysunek w formacie .dwg, abym mógł otworzyć go w AutoCadzie. Użyłem do tego celu funkcji „zapisz kopie jako”. Po otwarciu niektórych rysunków, wymiary były przeskalowane o współczynnik 0,66667. Po edycji tych wymiarów zauważyłem, że ta wartość została wstawiona do aktualnego stylu wymiarowania w polu „liniowa skala wymiarów”, co wymusiło to przeskalowanie. Co jest przyczyną tego błędu

Rozwiązanie

Pierwszym błędem jest nie stosowanie szablonu .dwg dostępnego dla wersji 2008 Inventora. Stosowanie tego szablonu zapewnia „pełne” połączenie pomiędzy Inventorem, a AutoCadem. Umożliwia on bezpośredni zapis w formacie .dwg, a w przypadku edycji rysunku na poziomie Inv., jest ona aktualizowana w AutoCadzie.
Stosowanie funkcji „zapisz kopie jako” powoduje utratę tego połączenia, a pyzatym mogą wystąpić właśnie takie przeskalowania, opisane powyżej. Przeskalowanie to mogło również być spowodowane różnicą w jednostkach użytą na poziomie AIP, jak i AutoCada (mm – cal). Po zapisie w formacie .dwg, wszystkie rzuty są zapisane w postaci bloków i poprzez „wstaw blok” możemy je pobierać w zakładce modelu i korzystać z nich wg naszych potrzeb.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.