Przestało działać polecenie Grupa

Problem

Przestało działać polecenie Grupa (wybierane z menu kontekstowego). Po wybraniu kilku obiektów oraz wskazaniu polecenia „Grupa”. obiekty dalej są traktowane jak osobne tzn po wybraniu jednego obiektu, nie zaznaczają się wszystkie, natomiast po ponownym wybraniu tego polecenia dla tych samych obiektów wyświetla się monit: „Grupa z tymi samymi obiektami już istnieje”. 

Rozwiązanie

Użytkownik zmienił wartość zmiennej systemowej „PICKSTYLE”. Można to zrobić poprzez kliknięcie ikony „włącz/wyłącz wybór grup” na wstążce lub skrótem „ctrl+h”. Grupa tworzy się, ale można wybrać każdy pojedynczy obiekt z tej grupy (wartość zmiennej 0). Ponowna próba utworzenia grupy z tych samych obiektów wywołuje komunikat: „Grupa z tymi samymi obiektami już istnieje. Czy mimo to utworzyć nową grupę? [Tak/Nie]”. Powrót do wartości 1 umożliwia wyświetlanie i wybór obiektów jako grupy.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.