przesyłanie rysunków dwg bez biblioteki bloków

Problem

Chce wyslac rysunek do kogos. Mam stworzona biblioteke blokow (wyswietlona na palecie). Chcialbym wyslac sam szkic budynku , tak by osoba do ktorej wysylam nie mogla skorzystac z biblioteki blokow. Usuwam wszyskie bloki ale nadal na palecie zostaje cala biblioteka. jak to zrobic??

Rozwiązanie

Aby móc wysłać rysunek, który pozbawiony jest biblioteki bloków, należy skopiować cały ten rysunek i wkleić go do nowo otwartego rysunku. Jednak zanim go skopiujemy, musimy rozbić istniejące bloki, za pomocą narzędzia „rozbij”. Jeśli tego nie wykonamy, wówczas we właściwościach skopiowanego rysunku nadal pozostaną biblioteki z rysunku źródłowego.
W przypadku, gdy chcemy wysłać rysunek klientowi, aby mógł go zobaczyć, jednak nie posiada on programu AutoCAD lub też nie chcemy, aby wykorzystał ten rysunek dla swoich potrzeb, można opublikować swój rysunek do formatu DWF, za pomocą narzędzia: Plik – Opublikuj (lub Plik – Eksportuj).
Dany klient wówczas będzie mógł otworzyć go w bezpłatnej przeglądarce „Autodesk Design Review”, który można ściągnąć ze strony http://www.autodesk.com/dwfviewer-download.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.