Renderowanie obiektów Revitowych w 3DSmax

Problem

Witam, mam pytanie odnośnie programu Revit 9. Buduje model w tym programie ale wizualizacje będa wykonane w 3ds max 8. i pojawia się problem. jak sprawić by np. element okna rozdzielic na kilka warstw – inna warstwa np. dla szkła, inna dla parapetu, inna dla ramy okiennej, ponieważ po wczytaniu modelu do autocada, lub do maxa okno jest na jednej warstwie… i np nie mozna przypisać odpowiednich materiałów np. szkło, parapet, rama okienna…. w opcji eksportu próbowałem nazwać poszczególne warstwy i rozróżnić je ale po eksporcie i tak całe okno traktowane jest jako jeden obiekt bez rozróżnienia na poszczególne elementy – jak można sprawnie wyeksportować model a może jest inny sposób aby wizualizacje stworzyć w 3ds max ??

Rozwiązanie

Aby można było nadawać materiał każdemu oddzielnemu elementowi okna należy postąpić w ten sposób :
1) wyeksportować model Revitowy do dwg
2) model dwg 3D zawiera bloki, bo Revit eksportuje takie elementy jak okna, drzwi itp. w postaci bloków
3) rozbić bloki (dynamitem) wówczas takie okno rospisame jest na poszczególne warstwynp: rama, szyba, szpros, trim itp, do których można przypisać konkretny materiał
4) zaimportować taki „rozbity” model do 3ds MAX

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.