skróty w angielskiej i polskiej wersji AutoCAD’a

Problem

Czy można w jakiś prosty sposób adoptować skróty z pliku acad.pgp (wersja anglojęzyczna z AutoCada 2000) do AutoCada 2008 wersja polskojęzyczna?.

 

Rozwiązanie

Sprawa przedstawia się w następujący sposób:

Można zamienić (wcześniej zalecam zrobić kopię) pliku acad.pgp z ver. 2000 do 2008 ale trzeba mieć na uwadze, że niektóre polecenia nie będą działać, o czym informuje nas w/w plik w Acad 2008. DOTYCZY to tylko programów w takich samych wersjach językowych.

Jak chcemy używać angielskich skrótów w polskiej wersji należy samodzielnie edytować plik acad.pgp i wpisać swoje skróty. Po czym należy wyłączyć i włączyć program by edytowany plik zadziałał.

Jest też możliwość używania angielskich poleceń z użyciem wcześniej podkreślenia. Ważne, że muszą to być całe polecenia angielskie, a nie ich odpowiedniki w wersji skróconej. Prawidłowe polecenie, np.: _move.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.