Subskrypcja

Problem

Dlaczego należy wykupić subskrypcję przy zakupie Civil 3d?
Jak ściągnąć ze strony Autodesk dodatek HYDRAFLOW?

Rozwiązanie

W celu ściągnięcia dodatku hydraflow należy zalogować się do Centrum Subskrypcyjnego (http://pointa.autodesk.com/local/enu/portal/signin.jsp) na stronę pobierania aplikacji i zapisać na dysku plik instalacyjny. Dodatek dostępny jest bezpłatnie dla posiadaczy subskrypcji.

Jeżeli chodzi o Pan drugie pytanie to mogę powiedzieć, że wszystkie produkty Autodesku sprzedawane są z obowiązkowa roczną subskrypcją. Wyjątkiem jest tylko AutoCad LT. Co nam daje subskrypcja przedstawiam poniżej. Chciałbym jednak zaznaczyć, że przy tak dynamicznym rozwoju oprogramowania jakim jest Civil 3D zakup subskrypcji jest bardzo korzystny dla klienta ze względu na stały dostęp do aktualnych wersji oprogramowania i o wiele tańszy niż aktualizacja oprogramowania po upływie np. 2 lub 3 lat. Szczegóły dotyczące subskrypcji przedstawiam poniżej.

Subskrypcja programów Autodesk

Subskrypcja jest usługą oferowaną przez producenta oprogramowania – firmę Autodesk użytkownikom oprogramowania CAD.
Subskrypcja może być wykupiona na okres jednego, dwu, bądź trzech lat i jest usługą, która w prosty sposób zapewnia kontrolę nad wersjami oprogramowania. Pozwala jednocześnie na łatwe planowanie wydatków w budżecie firmy związanych z posiadanymi stanowiskami projektowymi.

Roczna umowa subskrypcyjna, którą kupuje się wraz z nowym programem (nową licencją lub upgradem) jest zapewnieniem sobie uzyskiwania bez dodatkowych kosztów wszystkich nowych wersji posiadanego programu. Wersje takie są przekazywane Państwu automatycznie bezpośrednio po ich ukazaniu się – nie trzeba więc „pilnować” ukazywania się kolejnych wersji. Umowę subskrypcyjną można przedłużać oczywiście na kolejne lata. Metoda ta ma zapobiec sytuacjom, gdy firma nie zostanie w porę powiadomiona o ukazaniu się nowej wersji i tym samym o wycofaniu aktualnie najstarszej. Zawarcie umowy subskrypcyjnej zabezpiecza Państwu możliwość zmiany wersji językowej w trakcie użytkowania. Po otrzymaniu uaktualnienia w ramach umowy subskrypcyjnej możecie Państwo pracować na wersji nowej, nie rezygnując z wersji starszej (obydwie wersje muszą być zainstalowane na tym samym stanowisku).

Korzyści wynikające z posiadania aktualnej subskrypcji

* gwarancja pracy z najnowsza wersją oprogramowania (uaktualnienia programów)
* możliwość pozyskiwania uaktualnień i rozszerzeń oprogramowania dostępnych tylko w ramach subskrypcji
* stały dostęp do wszystkich uaktualnień danego produktu pojawiających się w czasie obowiązywania kontraktu subskrypcyjnego
* łatwość zarządzania licencjami (jednen kontrakt, jedna data odnowienia kontraktu)
* bezpośredni dostęp do Centrum Subskrypcyjnego na stronie autodesk.com z możliwością pobierania rozszerzeń danego produktu
* możliwość jednoczesnego użytkowania różnych wersji oprogramowania – zarówno starszych jak i aktualnych
* kursy szkoleniowe e-learning dotyczące funkcjonalności użytkowanych produktów i ich rozszerzeń
* Web Support świadczony przez ekspertów technicznych Autodesk w odniesieniu do instalacji, konfiguracji i błędów występujących w działaniu programu
* profesjonalny, najlepszy w Polsce support techniczny
* dostęp do wersji testowych nowego oprogramowania AutoCAD

Druga licencja bezpłatnie – w domu

Firma AUTODESK wprowadziła dla użytkowników posiadających aktualną subskrypcję możliwość instalacji i aktywacji drugiej kopii oprogramowania objętego subskrypcją w ramach tzw. Home Use Benefit.

Wyciąg z warunków Home Use Benefit:

1. Licencja na drugą kopię oprogramowania w ramach Home Use Benefit może być zainstalowana na komputerze domowym pracownika, także będącym jego własnością (a nie należącym do firmy licencjobiorcy).
2. Powinna być wykorzystywana do prac na rzecz firmy (licencjobiorcy) lub do celów edukacyjnych/szkoleniowych pracownika.
3. Możliwość wykorzystania drugiej licencji w ramach Home Use Benefit trwa tak długo, jak długo trwa subskrypcja na dany produkt i dotyczy tylko licencji na oprogramowanie objętych subskrypcją.
4. Druga licencja uzyskana w ramach Home Use Benefit ma charakter czasowy tj. na 13 miesięcy od daty rozpoczęcia bieżącej subskrypcji dla danego produktu.
5. Obie licencje (główna i uzyskana w ramach Home Use Benefit) nie mogą być wykorzystywane jednocześnie (oprogramowanie nie może być uruchomione w tym samym czasie).
6. Wykorzystanie licencji jest możliwe tak długo, jak długo pracownik jest zatrudniony przez firmę-licencjobiorcę. W przypadku rozwiązania umowy o pracę licencja uzyskana w ramach Home Use Benefit powinna zostać natychmiast zdeinstalowana. Jej dalsze wykorzystywanie będzie naruszeniem warunków licencji.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.