Tabela zliczania bloków

Problem

Czy jest możliwość wyeksportowania do tego samego modelu legendy w której będzie ten sam blok z jego krotnością po zaznaczeniu obszaru zliczania? Pytam ponieważ chcę uniknąć „ręcznego” zliczania wszystkich takich samych bloków w całym modelu – przyspieszyło by to wykonywanie zestawienia materiałów. Przy małych obiektach nie ma problemu, lecz czasochłonne staje się liczenie bloków przy projektach dużych obiektów. Czy da się także wyeksportować do excela ilości zliczonych bloków które ewentualnie pojawiłyby się w legendzie?  

Rozwiązanie

Tak
Proszę skorzystać z narzędzia wyodrębnij dane, które w szybki sposób pozwala na umieszczenie tabliczki zliczania elementów na modelu/arkuszu. Po dołożeniu nowych elementów dane w tabliczce uaktualnią się automatycznie po użyciu narzędzia „aktualizuj łącza danych” .
 

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.