Tekst wielowierszowy

Problem

Brak możliwości edycji tekstu wielowierszowego poprzez dwukrotne kliknięcie myszy oraz polecenie prawym klawiszem myszy „edycja tekstu wielowierszowego”.

Rozwiązanie:
Proszę wpisać w wierszu poleceń: mtexted (jest to zmienna systemowa odpowiedzialna za narzędzie edycyjne tekstu wielowierszowego) i jej wartość powinna być: wewnętrzny. Jeśli jest inna wartość proszę to poprawić.

Też już było sprawdzane, wartość wpisana jest poprawna „wewnętrzny” i nadal nie ma możliwości edycji tekstu zapisanego w pliku.
Rozwiązanie

Proszę w probramie AutoCAD 2006 zapisać plik w rozszerzeniu *.DXF, a później otworzyć go w AutoCAD’zie 2008 LT.

to cytat z innego pytania ale u mnie żadna z tych metod nie skutkuje a ponadto tekst znika i pojawiaja się tylko obwódki.

Rozwiązanie

1) Problem z edycją przez dwukrotne klinięcie.

Proszę sprawdzić w opcjach programu w zakładce „Parametry użytkownika” czy Edycja dwykrotnym kliknięciem jest zaznaczona, jak nie to proszę zaznaczyć.

Jeśli to nie pomoże proszę napisać ponowne zgłoszenie z tym problemem i dodać do treści zgłoszenia w załączniku plik Acadlt.CUI. Pomoże to zweryfikować ustawienia programu.

2) Ramka zamiast tekstu.

W opcjach programu w zakładce „Ekran” proszę sprawdzić pole: Pokaż tylko ramkę obwiedni tekstu.

Prawdopodobnie jest te pole zaznaczone. Proszę odchaczyć i wybrać opcję REGEN. Powinien tekst wtócić do do poprawnej formy.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.