Ustawianie niestandardowych rozmiarów papieru

Problem

Czy możliwe jest publikowanie do plików PDF o rozmiarach innych niż standardowe formaty dedykowane w programie AutoCad? W szczególności na większych formatach, lub długich wstęgach wysokich na A4. Inwestorzy zmuszeni do wydruku z plików PDF narzekają na nie ekologiczne marnotrawstwo niezadrukowanego papieru.

Rozwiązanie

Oczywiście może Pan wydrukować dowolny format pliku. Należy tylko zdefiniować niestandardowy format papieru na sterowniku drukarki wirtualnej. W tym celu wybieramy w AutoCad polecenie drukuj,  następnie po wybraniu drukarki DWG to PDF klikamy w przycisk Właściwości. Następnie w oknie dialogowym Edytor konfiguracji plotera w części Rozmiary papieru użytkownika i kalibracja wybieramy Niestandardowe rozmiary papieru i ustawiamy własny rozmiar papieru dla drukarki wirtualnej. po ustawieniu rozmiarów papieru zapisujemy go jako plik .PC3. Nadpisujemy plik DWG to PDF i zamykamy kreatora konfiguracji. Od tego momentu mamy do dyspozycji niestandardowe rozmiary papieru na których możemy drukować nasze projekty.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.