Ustawienia warstw

Problem

Chodzi o AutoCAD- a 2010 LT (pracuję w firmie na nim obecnie, szkoda, że na 2DL). Mam takie zapytanie, chodzi o ustawianie warstw w tym Cadzie.

Chciałbym się dowiedzieć jak rozwiązać taką kwestię. Powszechnie wiadomo, że warstwy pozwalają dopasować różne linie, ich grubości, kolory, wł/wył warstw itp. Ale moje zapytanie dotyczy czegoś głębszego. Otóż gdzie ustawia się takie opcje, że np. przy użyciu skrótu klawiszowego np. L (linia) lub WL(wymiar liniowy) autocad automatycznie dopasowuje i uruchamia odpowiednią warstwę w tym linie. Dla przykładu, teraz mam włączoną opcję kontur i mam ustawioną białą linię 0.4, ale po wciśnięciu kombinacji klawiszy WL autocad powinien automatycznie zmienić ustawienie na linię innego koloru i np. dla różnicy linię przerywaną. GDZIE TO SIĘ ZMIENIA? Wszędzie szukałem i nie znalazłem odpowiedzi. Pytam dlatego, że będąc w Niemczech napotkałem identyczną wersję CAD-a i właśnie tak był szablon (prawdopodobnie) poustawiany. Czy da się przyporządkować odpowiednie warstwy do skrótów klawiszowych, żeby np. do wymiary liniowego była linia ciągła 0.4 zielona a po wciśnięciu wk (wymiar kątowy) włączyła się automatycznie linia przerywana 0.2 i czerwona.

 

Rozwiązanie

Ustawienia o jakich pan mówi nie są ustawieniami standardowymi programu. Jeśli chce pan aby po wpisaniu poleceń, np. WK rysować linią o określonej grubości, warstwie, kolorze i odpowiednim rodzaju linii, to musi pan stworzyć swoje polecenie wraz z makrą (programowanie przycisków/poleceń).

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.