Uszkodzone pliki

Problem

1)Podczas pracy na rysunku brak możliwości edycji menadżera właściwości warstw, również przy próbie otwarcia nowego (nieotwieranego wcześniej w wersji lt2009) pliku
2) Brak stabilności programu. Podczas przełączania arkuszy na rysunku program się resetuje (wyłącza) nie podając przyczyny (brak info o błędzie), podczas importu arkuszy z innego rysunku (prawy przycisk myszy – z szablonu… itd) występuje podobny problem – program się wyłącza. Podczas ostatniego resetu programu pojawiły się następujące komunikaty (patrz raport błędów). Konfiguracja komputera podana w pliku xml.
3) Podczas otwierania pliku dwg pojawił się komunikat :Błąd krytyczny – brak pamięci – zamykanie” (patrz raport błędów 2). Komputer posiada 3GB pamięci ram.
4) Podczas otwierania plików nigdy nie otwieranych w AC2009lt pojawia się następujący komunikat (patrz raport błędów 3) Treść komunikatu nie jest prawdziwa wszystkie te pliki otwierają się bez problemu w AC2006lt i AC2004lt. Po skorzystaniu z funkcji napraw problem znika – czasochłonna i irytująca przypadłość.

Na komputerze został zainstalowany update 1 dla AC2009LT ściągnięty ze strony Autodesk

Rozwiązanie

Pliki, w których podczas pracy nad nimi, zawiesza się program lub wyskakują zamieszczone przez Pana,  błędy, zostały utworzone w innym (nie Autodeskowym) programie i zapisany poprzez konwersję, do rozszerzeń dwg. Niestety bardzo często taka konwersja nie jest wykonywana w 100 %, zapewniając poprawność otwarcia ich w programach Autodesku.
Fakt, że pliki te otwierały się poprawnie w starszych wersjach, jest spowodowany tym, że AC od wersji 2006 w dół nie wykonywał testu pliku, podczas jego otwierania. Gdy Pan wpisze w „starszym” AutoCADzie komendę „test” wówczas program przeskanuje otwarty rysunek i wykażę ilość błędów w rysunku.

Dbamy o Twoją prywatność.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Więcej informacji znajdziesz w Polityka prywatności.